Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 25 39
biblioteka@scksztum.pl
Kontakt

Wyszukaj na stronie

Mała książka Wielki człowiek

Mala ksiazka

Academica

Academica logo 360x106

Z książką na start

Z książką na start

Sztum 1806-1945

W Bibliotece Sztumskiego Centrum Kultury można zakupić publikacje dotyczące Sztumu:

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945 - cena 35 zł

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego - cena 30 zł

Zaproszenia

 

 

Facebook

Biblioteka bierze udział w pogramach

 

1380725170

1408372303

instytut

Biblioteka na Facebook-u

ik 2012 logo male NPRC malinowy

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Spotkanie DKK - 03.01.2022 r.

Pierwsze w nowym roku spotkanie DKK spędziliśmy na żywej dyskusji na temat dziejów i przyszłości ludzkości. Punktem wyjścia do rozmowy była książka znanego izraelskiego historyka pt. "Sapiens. Od zwierząt do bogów". Yuwal Noah Harari, bo o nim mowa, w swej publikacji przedstawił szczegółową i wnikliwą analizę procesu ewolucji naszego gatunku. Książka niestety nie nastroiła Klubowiczów optymizmem. Trudno było dyskutantom rozstrzygnąć, dokąd zmierza ludzkość. Człowiek dokonał podboju Ziemi, czy nasza intensywnie eksploatowana planeta jest w stanie przetrwać? Jaka przyszłość czeka homo sapiens? Na te pytania nie znaleźliśmy satysfakcjonującej odpowiedzi...

DSC 0323 2

dkk logo

 

06.12.2021 r.

Grudniowe spotkanie DKK poświęcone było książce Marty Abramowicz "Zakonnice odchodzą po cichu". To poruszający reportaż na temat sytuacji w polskich zakonach żeńskich. Książka okazała się lekturą wartą dyskusji, rozmawialiśmy na temat powołań w kościele, patologii w hierarchii zakonnej oraz sytuacji jednostki, która musi podporządkować się wielu rygorystycznym (nieraz absurdalnym) nakazom.

grudzie 2021

16.11.2021 r.

Na wczorajszym spotkaniu DKK rozmawialiśmy o książce Martyny Bundy "Kot niebieski". Klubowicze byli pod wrażeniem pełnej rozmachu, wielowątkowej narracji. To fabuła odwołująca się do przeszłości Kaszub i Pomorza, pełna historycznych szczegółów i uniwersalnych prawd o świecie, w którym toczy się nieustanna walka przeciwieństw: życia i śmierci, dobra i zła, miłości i nienawiści.

listopad 2021

05.10.2021 r.

Wczorajsze październikowe spotkanie DKK poświęcone było książce Zyty Rudzkiej "Krótka wymiana ognia". Powieść nominowana do Nagrody Nike 2019 okazała się lekturą niełatwą, lecz dającą impuls do rozmowy. Eksperymentalna konstrukcja fabuły oraz naturalistyczne opisy wzbudziły sprzeciw czytelniczek, natomiast oryginalność i metaforyczność języka zyskały aprobatę. Tematyka utworu także okazała się kontrowersyjna. Dziękujemy Klubowiczkom za ciekawą dyskusję.

padziernik 2021

07.09.2021 r.

Na wczorajszym spotkaniu DKK dyskutowałyśmy o... poezji. O jej znaczeniu w życiu codziennym i wyznacznikach poetyckości. Pochyliłyśmy się nad utworami Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Stanisława Grochowiaka, Jana Twardowskiego i naszego sztumskiego równie znakomitego poety Janusza Ryszkowskiego. Wprawdzie poezja (zwłaszcza współczesna) nie zawsze jest łatwa w odbiorze, ale chwile spędzone na wspólnej rozmowie, były ciekawym i wartościowym doświadczeniem dla Klubowiczek.

wrzesie 2021


Copyright © 2022 ZWOLUCH Rights Reserved.   

Designed by www.kabelki.eu.