Mała książka Wielki człowiek

Mala ksiazka

Academica

Academica logo 360x106

W bardzo poetyckich okolicznościach spotkaliśmy się dzisiaj z młodzieżą szkół średnich powiatu sztumskiego w sali czarnej Sztumskiego Centrum Kultury, która zamieniła się na chwilę w świątynię sztuki żywego słowa.
Powodem spotkania był Powiślański Turniej Jednego Wiersza. Poprzez to wydarzenie chcieliśmy upamiętnić poetów-patronów 2021roku, czyli: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza.
W Turnieju wzięli udział uczestnicy z Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza w Sztumie, Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach i Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu – obejrzeliśmy 16 prezentacji.
Laureatami Turnieju zostali:
Małgorzata Lubelska, Alicja Sipak, Nikola Wichert, Ida Chańko i Adam Kawecki.
Nagrodę publiczności otrzymała Ida Chańko.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i serdecznie gratulujemy!

Copyright © 2022 ZWOLUCH Rights Reserved.