Mała książka Wielki człowiek

Mala ksiazka

Academica

Academica logo 360x106

Konkurs plastyczny "Z Laponii do KWADRO, czyli Święty Mikołaj w bibliotece" rozstrzygnięty !!

W konkursie wzięło udział 63 prace, za które serdecznie dziękujemy. Po zapoznaniu się z dostarczonymi pracami plastycznymi, kierując się kryteriami określonymi w regulaminie Konkursu, Jury w składzie: Małgorzata Dobrowolska, Aurelia Sitek-Juszczak, Wanda Wolak postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Lista nagrodzonych znajduje się na stronie internetowej Biblioteki Sztumskiego Centrum Kultury www.bibliotekasztum.pl

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie wszystkim uczestnikom

Odbiór nagród w bibliotece od dnia 15.12.2021r.

lista nowa Mikołaj

W bardzo poetyckich okolicznościach spotkaliśmy się dzisiaj z młodzieżą szkół średnich powiatu sztumskiego w sali czarnej Sztumskiego Centrum Kultury, która zamieniła się na chwilę w świątynię sztuki żywego słowa.
Powodem spotkania był Powiślański Turniej Jednego Wiersza. Poprzez to wydarzenie chcieliśmy upamiętnić poetów-patronów 2021roku, czyli: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza.
W Turnieju wzięli udział uczestnicy z Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza w Sztumie, Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach i Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu – obejrzeliśmy 16 prezentacji.
Laureatami Turnieju zostali:
Małgorzata Lubelska, Alicja Sipak, Nikola Wichert, Ida Chańko i Adam Kawecki.
Nagrodę publiczności otrzymała Ida Chańko.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i serdecznie gratulujemy!

Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za „Nie ma” zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.

plakat nowy

Copyright © 2022 ZWOLUCH Rights Reserved.