Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 25 39
biblioteka@scksztum.pl
Kontakt

Wyszukaj na stronie

Z książką na start

Z książką na start

Sztum 1806-1945

W Bibliotece Sztumskiego Centrum Kultury można zakupić publikacje dotyczące Sztumu:

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945 - cena 35 zł

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego - cena 20 zł

Zaproszenia

 

 

Facebook

Biblioteka bierze udział w pogramach

 

1380725170

1408372303

instytut

Biblioteka na Facebook-u

ik 2012 logo male NPRC malinowy

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Dyskutowałyśmy na temat książki Gabriela Michalika pt. "Danuta Szaflarska. Jej czas". Tekst został odebrany przez Klubowiczki pozytywnie. Zwrócono uwagę na jego walor informacyjny. Ale pojawiły się głosy krytyki, że w książce niewiele można dowiedzieć się na temat samej bohaterki, jako że większy nacisk autor położył na kontekst historyczny i teatralny. (A Pani Inga tym razem nas zaskoczyła wspaniałym tortem bezowym. :))

Dzieło Agnieszki Wojdowicz "Księga życia Hili Campos" wywołało ożywioną dyskusję na temat losu i kondycji Żydów w Polsce i na świecie. Liczne szczegóły historyczne i obyczajowe spotkały się z powszechną aprobatą. Pełna napięcia fabuła również przypadła do gustu Dyskutantom.


Książka "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego wywołała ożywioną dyskusję na temat upływu czasu. Autor na proces starzenia patrzy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że cofnięcie się w przeszłość do rzeczywistości znanej z młodości może być zaskakującą przygodą. Fabuła pełna niedopowiedzeń podziałała na wyobraźnię czytelników. Zdaniem dyskutantów lektura "Jak zawsze" to dobra rozrywka.

W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozmawialiśmy na temat biografii Władysława Broniewskiego, który wsławił się podczas walk o wolność narodu. Dyskutanci przyznali, że warto było zaznajomić się z tym tekstem, ponieważ losy poety były bardzo poruszające. Dzięki Urbankowi poznaliśmy realia oraz zrozumieliśmy problemy, z którymi się zmagał.

 

"Saga czyli Filiżanka, której nie ma" Cezarego Harasimowicza została ciepło przyjęta przez Klubowiczki. Pozytywnie oceniono zarówno treść, jak i formę utworu. Lektura książki dostarczyła Dyskutantkom wiele wzruszeń oraz stała się kanwą do snucia osobistych wspomnień. Istotnym tematem rozmowy była historia Polski - zwłaszcza czas walki o niepodległość, a także okres II wojny światowej.


Copyright © 2019 ZWOLUCH Rights Reserved.   

Designed by www.kabelki.eu.