Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 25 39
biblioteka@scksztum.pl
Kontakt

Wyszukaj na stronie

Z książką na start

Z książką na start

Sztum 1806-1945

W Bibliotece Sztumskiego Centrum Kultury można zakupić publikacje dotyczące Sztumu:

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945 - cena 35 zł

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego - cena 20 zł

Zaproszenia

 

 

Facebook

Biblioteka bierze udział w pogramach

 

1380725170

1408372303

instytut

Biblioteka na Facebook-u

ik 2012 logo male NPRC malinowy

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Przedmiotem dyskusji była książka Donny Tartt pt. Tajemna historia Dzieło zdobyło uznanie klubowiczów. Wymieniano wiele zalet książki (m.in. bogactwo języka, lekkość stylu, interesująca pełna napięcia fabuła, ważka problematyka dotycząca winy i kary). Tekst stał się także kanwą do rozważań na temat młodzieży, edukacji, uzależnień itp

.

Książka Magdaleny Tulli pt. Szum przypadła do gustu większości klubowiczów. To proza podejmująca problematykę społeczno-psychologiczną. Zwróciliśmy uwagę na kwestie dotyczące wychowania, niedoskonałości systemu edukacji, braku więzi w rodzinie. Wiele trudności bohaterów było efektem traumatycznych przeżyć w czasie II wojny światowej.
 

Książka laureata Nagrody Nike Jerzego Pilcha pt. Moje pierwsze samobójstwo została przyjęta z krytycyzmem. Teksty rozpatrywane były często w kontekście biografii autora.Z uwagi na specyfikę treści, dyskutowano głównie o problemie uzależnień oraz o relacjach damsko-męskich. Pozytywnie oceniono lekkość stylu opowiadań.

Tym razem rozmowa poświęcona była reportażowi. "Skucha", której autorem jest Jacek Hugo-Bader, wywołała żywą dyskusję na temat Solidarności i lat 80 w Polsce. Twórcy ruchu wolnościowego okazali się postaciami kontrowersyjnymi. Klubowiczki zwróciły uwagę, że temat książki był poważny, konstrukcja wydawała się chaotyczna i nie czytało się tekstu jednym tchem.

Ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą miało uroczysty charakter. Wspólnie z Klubowiczkami wspominałyśmy omawiane w ciągu roku dzieła. Biblioteka zaprosiła recytatorki współpracujące ze Sztumskim Centrum Kultury: Sandrę Czechowską, Monikę Matlewską oraz Karolinę Stolską, które zaprezentowały fragmenty książek. Zadaniem członków Klubu było rozpoznanie, z jakiej publikacji pochodzą odczytane teksty. Panie bez trudu skojarzyły cytaty z tytułami. Dalsza część spotkania poświęcona była Jolancie Sylwii Chutnik. książka okazała się pozycją kontrowersyjną. Część Klubowiczek oceniło tekst wysoko, część odniosła się do dzieła z krytycyzmem.


Copyright © 2018 ZWOLUCH Rights Reserved.   

Designed by www.kabelki.eu.