Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
55 277 25 39
biblioteka@scksztum.pl
Kontakt

Wyszukaj na stronie

Z książką na start

Z książką na start

Sztum 1806-1945

W Bibliotece Sztumskiego Centrum Kultury można zakupić publikacje dotyczące Sztumu:

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945

Borzyszkowski J., Sztum 1806-1945 - cena 35 zł

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego

Czas odnaleziony, czas oddany.Sztum wczoraj i dziś, pod red. J.Ryszkowskiego - cena 20 zł

Zaproszenia

 

 

Facebook

Biblioteka bierze udział w pogramach

 

1380725170

1408372303

instytut

Biblioteka na Facebook-u

ik 2012 logo male NPRC malinowy

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Przedmiotem dyskusji była książka Marty Paszyńskiej pt. Owoc granatu. Dziewczęta wygnane. Dzieło zostało pozytywnie odebrane przez dyskutantów. Przy smacznych rogalikach Pani Ingi rozmawialiśmy o losie Polaków wywiezionych na Syberię.

Książka Marty Stefaniak pt. "Uzdrawiaczki" okazała się ciekawą lekturą. Dyskutantki zwróciły uwagę na oryginalność czasu i przestrzeni w utworze. Intrygujące okazały się także tytułowe bohaterki czyli uzdrawiaczki, których społeczność przypominała zgromadzenia zakonne. Książka posiada wartką akcję, więc czytało się ją lekko, jedynie opisy wielu okrucieństw mogły być dla czytelnika nużące.

 

Zdjęcia:

Spotkanie poświęcone było książce Elisabeth Strout pt. Trwaj przy mnie. Ta wielowątkowa powieść wywołała żywą dyskusję na wiele tematów (małżeństwo, macierzyństwo, ojcostwo, wychowywanie dzieci, wiara, dobro i zło, plotka, choroba śmierć, podziały społeczne). Główny bohater wzbudził podziw Klubowiczek, a książka przyjęta została z zachwytem.


Na spotkaniu dyskutowałyśmy o książce Manueli Gretkowskiej "Poetka i książę". Utwór okazał się trudny w odbiorze, niełatwo także się o nim dyskutowało. Klubowiczki zwróciły uwagę na styl autorki, na chaotyczną fabułę i niewielką wartość poznawczą tekstu. Język pełen oryginalnych metafor w powieści może być zjawiskiem interesującym, ale jednocześnie dość męczącym czytelnika.

Na spotkaniu dyskutowaliśmy na temat książki Katarzyny Nosowskiej A ja żem jej powiedziała. Książka nie wszystkim dyskutantom w równym stopniu przypadła do gustu. Część Klubowiczów twierdziła, że teksty są dość powierzchowne (a i tematyka niezbyt interesująca). Inni wskazywali na cięty dowcip, błyskotliwość, celność sformułowań i mądrość życiową autorki.

Jak się okazało książka zawierała tematy istotne dla współczesnego czytelnika np. problem presji społecznej na jednostkę, kwestia posiadania (lub nie) pasji i talentów. Wysoko oceniono również pomysł wydawcy na szatę graficzną i tytuły rozdziałów.

 


Copyright © 2019 ZWOLUCH Rights Reserved.   

Designed by www.kabelki.eu.